ORSZÁGOS VERSENY A BETHLENBEN
2019. február 22-án VIII. alkalommal került megrendezésre iskolánk szervezésében a Wass Albert Országos Vers- és Prózamondó Verseny.
Az országos szavalóversenyen mintegy 100 diák versenyzett 7 kategóriában.
A zsűri tagjai elismert költők, írók, tehetségfejlesztő szakemberek voltak, többek között Bajor Péter: a MATEHETSZ ügyvezető elnöke, Tomanek Gábor, Sziki Károly színművészek, Béres Mária a Tiszazugi Földrajzi Múzeum igazgatója, tehetségfejlesztési szakértők, szakvizsgázott drámapedagógusok. A versenyt Markót Imre polgármester úr nyitotta meg. Iskolánk tanulói az alábbi helyezést érték el:
1.-2. évf.: Tatár Csilla VII. hely
3. évf.: Dorka Ádám VIII. hely
4. évf.: Rácz Márton IV. hely-különdíj
5. évf.: Pásztor Ferenc IX. hely
6. évf.: Náhóczki Rajmund III. hely
7. évf.: Cubra Daniella IV. hely – különdíj
8. évf.: Boda Petra V. hely- különdíj
Minden kategória I-III. helyezettjét a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége meghívta a tehetségfejlesztő programjában való mentori megsegítésre és 80.000 Ft értékű ösztöndíj pályázati lehetőségére.
A rendezvény fő támogatói voltak: Törökszentmiklósi Református Egyházközség, Nemzeti Tehetség Program pályázati támogatása- NTP-TMV-18, Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége, Törökszentmiklós Városi Önkormányzat, Panoráma Világklub, Bohács Bt., Sabintex-Ker Kft., Szilasi és Társa Kft, Dóda Lászlóné, Özné Dóda Erika, Fehér Éva, Kovács Zsolt, Karakas Ilona, Engler Éva szülők. Köszönjük!
Fotók: Árvai Fotó / A verseny 1-3. helyezettjei
Összefoglaló a rendezvényről
VIII. WASS ALBERT ORSZÁGOS VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY – 2019. február 22.
VÉGEREDMÉNY
1-2. évfolyam
Helyezés |
Név |
Iskola |
Felkészítő |
Pont |
1. |
Herdeló Bíborka |
Magvető Református Általános Iskola és Óvoda Gyula |
Bendli Krisztina |
58 |
2. |
Nemeskéri-Kutlán Anikó |
Szenczi-Molnár Albert Református Általános Iskola Budapest |
Vida Lajosné |
54 |
3. |
Petőfi Benjámin |
Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium Tiszakécske |
Fazekas Béláné |
50 |
4. |
Pető Gréta |
Bán Zsigmond Református Általános Iskola Tiszafüred |
Sütőné Seress Adrienn |
47,5 |
5. |
Szakács Panka |
Tarczi Lajos Általános Iskola Pápa |
Nagyné Mayer Ágota |
47 |
6. |
Zaveczki Leila |
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Imréné Pásztor Enikő |
46,5 |
7. |
Tatár Csilla |
Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda Törökszentmiklós |
Polgárné Madarasi Zsuzsanna |
46 |
8. |
Feke Dorottya |
Erőss Lajos Református Általános Iskola Püspökladány |
Kissné Balla Krisztina |
45,5 |
9. |
Szabó Dalma |
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Gergely Józsefné |
45 |
10. |
Kis Viktória |
Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Tápiószele |
Horváthné Vágány Julianna |
44,5 |
11. |
Budai Noémi Nikoletta |
Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Törökszentmiklós |
Tolmár Ilona |
44 |
12. |
Tugyi Anna |
Alsójászsági Petőfi Sándor Általános Iskola Jánoshida |
Majorosné Gerhát Éva |
43,5 |
versenyen kívül |
Galuska Fruzsina |
Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda Törökszentmiklós |
Mrena Andrea |
|
Molnár Hanna |
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Imréné Pásztor Enikő |
|
|
óvodás |
Koza Zorka Anna |
Hétszínvirág Tagóvoda Budapest |
Pataki Éva |
különdíj |
3. évfolyam
Helyezés |
Név |
Iskola |
Felkészítő |
Pont |
1. |
Révész Dorottya |
Jókai Mór Református Általános Iskola Nyíregyháza |
Czene Erika |
56 |
2. |
Zámbori Luca |
Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium Tiszakécske |
Nagy Istvánné |
54 |
3. |
Novák Rozi |
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Vashegyiné Gyüre Éva |
53,5 |
4. |
Józsa Csaba |
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Szabóné Kedves Mariann |
53 különdíj |
5. |
Erős Anna |
Bán Zsigmond Református Általános Iskola Tiszafüred |
Sütőné Seress Adrienn |
50 |
6. |
Gali Rebeka |
Erőss Lajos Református Általános Iskola Püspökladány |
Sárosi Katalin |
44 |
7. |
Kocsis Nóra |
Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Tápiószele |
Ivanics Lászlóné |
42 |
8. |
Dorka Ádám |
Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda Törökszentmiklós |
Patóné Kazinczy Mariann |
41 |
9. |
Kálmán Jázmin |
Alsójászsági Petőfi Sándor Általános Iskola Jánoshida |
Nagyné Karancsi Katalin |
38 |
versenyen kívül |
Mizsei Boglárka |
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Dr. Vargáné Árva Julianna |
|
4. évfolyam
Helyezés |
Név |
Iskola |
Felkészítő |
Pont |
1. |
Százvai Barbara |
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Vámos Péterné |
60 |
2. |
Ujlakán Nándor |
Bán Zsigmond Református Általános Iskola Tiszafüred |
Sütőné Seress Adrienn |
59 |
3. |
Szabó Zsombor |
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Sasvári Erika Gergely Józsefné |
58 |
4. |
Rácz Márton |
Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda Törökszentmiklós |
Bézi-Bakos Georgina Rácz Péterné |
57,5 különdíj |
5. |
Fülöp Kinga |
Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola Budapest |
Falusiné Varga Tünde |
56,5 |
6. |
Reményi Réka |
Tarczi Lajos Általános Iskola Pápa |
Cserneczkyné Kapa Nikoletta |
56 |
7. |
Faragó Laura |
Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium Tiszakécske |
Bohács Alexandra |
55,5 |
8. |
Pintér Petra |
Magvető Református Általános Iskola és Óvoda Gyula |
Szabó Sándorné |
54 |
9. |
Pesti Péter Barnabás |
Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Tápiószele |
Horváthné Vágány Andrea |
54 |
10. |
Varga Barnabás |
Székely József Református Általános Iskola Szentmártonkáta |
Kaszab Krisztina |
53 |
10. |
Nagy Norman |
Erőss Lajos Református Általános Iskola Püspökladány |
Nagyné Bagdi Angelika |
53 |
versenyen kívül |
Kelemen Dorina |
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Sasvári Erika Gergely Józsefné |
|
Kovács – Barta Margaréta |
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Vámos Péterné |
|
|
Doszpoth Laura |
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Sasvári Erika Gergely Józsefné |
|
5. évfolyam
Helyezés |
Név |
Iskola |
Felkészítő |
Pont |
1. |
Budai Bence
|
Bán Zsigmond Református Általános Iskola Tiszafüred |
Jeczó Renáta |
60 |
2. |
Szakács Boglárka
|
Tarczi Lajos Általános Iskola Pápa |
Nagyné Egyházi Edina |
59,5 |
3. |
Imre Boglárka
|
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Oláhné Borzován Edit Imréné Reszegey Tünde |
59 |
4. |
Türmer Katinka |
Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Törökszentmiklós |
Bencsik Pálné |
56 különdíj |
5. |
Zám Fruzsina |
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Bodnár Sarolta |
51,5 különdíj |
6. |
Balla Titusz |
Báthory Anna Református Általános Iskola Nyírbátor |
Jóni János |
51 |
7. |
Polgár Zoé |
Magvető Református Általános Iskola és Óvoda Gyula |
Csordás Katalin |
48,5 |
8. |
Petőfi Márton Bálint |
Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium Tiszakécske |
Muraközy Éva |
48 |
9. |
Pásztor Ferenc |
Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda Törökszentmiklós |
Sósné Kádár Marianna |
47 |
10. |
Antal Málna |
Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola Tápiószele |
Horváth Katalin |
46 |
11. |
Fazekas Fülöp |
Dabasi Kossuth Lajos Általános Iskola Dabas |
Kotán Sándorné |
44 |
12. |
Könnyű Ágota |
Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda Túrkeve |
Sebestyénné Balogh Erzsébet |
43 |
13. |
Borzák Luca Nikolett |
Erőss Lajos Református Általános Iskola Püspökladány |
Nagyné Bagdi Angelika |
42 |
14. |
László-Sellár Maja |
Székely József Református Általános Iskola Szentmártonkáta |
Kovács Bernadett |
39 |
versenyen kívül |
Urbán Virág |
Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Törökszentmiklós |
Bencsik Pálné |
|
6. évfolyam
Helyezés |
Név |
Iskola |
Felkészítő |
Pont |
1. |
Csordás Orsolya Csenge
|
Magvető Református Általános Iskola és Óvoda Gyula |
Turánné Bódi Beáta |
51 |
2. |
Birizló Csenge
|
Karcagi Nagykun Református Általános Iskola Karcag |
Nagy Jánosné |
50 |
3. |
Náhóczki Rajmund
|
Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda Törökszentmiklós |
Sósné Kádár Marianna |
44 |
4. |
Újvári Sára Anna |
Jókai Mór Református Általános Iskola Nyíregyháza |
Czene Erika |
43 különdíj |
4. |
Szabó Péter |
Kaszap-Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda Túrkeve |
Finta Zoltán |
43 különdíj |
5. |
Bodor Hanna |
Székely József Református Általános Iskola Szentmártonkáta |
Kovács Bernadett |
42 |
5. |
Perpék Szabolcs |
Báthory Anna Református Általános Iskola Nyírbátor |
Subáné Kiss Judit |
42 |
6. |
Galyas Petra |
Bán Zsigmond Református Általános Iskola Tiszafüred |
Sütőné Seress Adrienn |
40 |
7. |
Paládi Emese |
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Oláhné Borzován Edit |
37 |
8. |
Kozics Luca |
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Bodnár Sarolta |
34 |
8. |
Magyar Szabolcs Botond |
Pánthy Endre Katolikus Általános Iskola Törökszentmiklós |
Márton János Imre |
34 |
8. |
Sebők Bence |
Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola Budapest |
Kiss Gabriella |
34 |
9. |
Sipos Laura |
Erőss Lajos Református Általános Iskola Püspökladány |
Bíróné Szabó Brigitta |
32 |
10 |
Kerekes Kinga |
Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium Tiszakécske |
Muraközy Éva |
31 |
7. évfolyam
Helyezés |
Név |
Iskola |
Felkészítő |
Pont |
1. |
Freiberger István László
|
Magvető Református Általános Iskola és Óvoda Gyula |
Turánné Bódi Beáta |
60 |
2. |
Vásárhelyi Éva |
Jókai Mór Református Általános Iskola Nyíregyháza |
Czene Erika |
54 |
3. |
Jarábik Dominik
|
Kossuth Lajos Általános Iskola Dabas |
Kotán Sándorné |
53 |
4. |
Cubra Daniella |
Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda Törökszentmiklós |
Sósné Kádár Marianna |
52 különdíj |
5. |
Szabó Nándor |
Képes Géza Általános Iskola Mátészalka |
Konczné Jeszenszki Éva |
50 |
6. |
Türmer Zsófia |
Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Törökszentmiklós |
Fábián Ida |
48 |
7. |
Kiss László József |
Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda Túrkeve |
Finta Zoltán |
47 |
7. |
Baukó Csenge |
Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda Mezőtúr |
Valuska Lajos |
47 |
8. |
Kardos Kamilla |
Jászsági Általános Iskola Hábor Gabriella Általános Iskola és AMI Tagintézménye Pusztamonostor |
Kisné Pető Brigitta |
45 |
9. |
Veres Patrik |
Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc AMI Szolnok |
Márkus Ágnes |
44 |
10. |
Tótik Eszter |
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Bodnár Sarolta |
42 |
11. |
Forbauer Flóra |
Báthory Anna Református Általános Iskola Nyírbátor |
Jóni János |
40 |
11. |
Muhari Hedvig |
Jászboldogházi Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Jászboldogháza |
Birgés-Tóth Mónika |
40 |
11. |
Balogh Zalán |
Erőss Lajos Református Általános Iskola Püspökladány |
Szitainé Győrössy Hajnalka |
40 |
8. évfolyam
Helyezés |
Név |
Iskola |
Felkészítő |
Pont |
1. |
Zsíros Bíborka Anna
|
Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc AMI Szolnok |
Demeter Orsolya |
48 |
2. |
Csintalan Petra
|
Teichmann Vilmos Általános Iskola Kisvárda |
Bodnár Sarolta |
47 |
3. |
Balogh Kamilla
|
Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Rákóczifalva |
Sándorné Pusztai Erika |
43 |
4. |
Tóth András Levente |
Szenczi Molnár Albert Általános Iskola Budapest |
Kiss Gabriella |
42 különdíj |
5. |
Boda Petra |
Bethlen Gábor Református Általános Iskola Törökszentmiklós |
Töltszéki Gyuláné |
37 különdíj |
6. |
Mihályi Teréz Benedikta |
Jászboldogházi Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Jászboldogháza |
Birgés-Tóth Mónika |
35 |
7. |
Molnár Anna |
Alsójászsági Petőfi Sándor Általános Iskola Jánoshida |
Tóthné Eszes Éva |
33 |
8. |
László Orsolya |
Bán Zsigmond Református Általános Iskola Tiszafüred |
Sütőné Seress Adrienn |
31 |
8. |
Pabar Ákos Zsolt |
Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda Mezőtúr |
Malatinszky Zita |
31 |
8. |
Mészáros Lilla |
Karcagi Nagykun Református Általános Iskola Karcag |
Nagy Jánosné |
31 |