Sajtóközlemény

2015. július 28.

Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

Sajtóközlemény                  

Befejeződött a Bethlen Gábor Református Általános Iskolában az Egészségfejlesztési projekt.

 

A Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda  a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretén belül Komplex intézményi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az általános iskolákban, többcélú intézményekben, valamint szabadidős közösségi mozgásprogramok és kapcsolódó egészségfejlesztési alprogramok megvalósítása az iskolán kívüli szereplők bevonásával tárgyú felhívásán nyert, a támogatás összege: 11,10 millió Ft. A projekt európai uniós támogatással valósult meg.

Projekt címe„Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan” (Antoine de Saint-Expéry)

Azonosítószám: TÁMOP-6.1.2.A-14/2-2014-0160

 

A projekt megvalósítása során egészségfejlesztési programot valósítunk meg iskolánkban.  Iskolánk oktatási-nevelési célkitűzéseihez illeszkedően fontosnak tartjuk az egészségtudatos magatartás megismertetését, elterjesztését, fejlesztését diákjaink körében.

A pályázat keretén belül az alábbi programokat valósítjuk meg

• Heti egy alkalommal tanítása utáni testmozgás
• Heti egy alkalommal mozgás az óraközi szünetben
• Témahét egészséges élelmiszerek, és azok elkészítése témában
• Témahét az ivóvízfogyasztás népszerűsítése témában
• A helyes test- és száj-higiénés szokások kialakulását támogató program
• Párbeszéd, együttműködés továbbfejlesztése egészségfejlesztési szakemberekkel
• Egészségfejlesztési program felülvizsgálata
• Víztisztító berendezések beszerzése
 

Facebooktwitterpinterest
MENÜ