Wass Albert 2014 – sajtóanyag

Wass Albert 2014 – sajtóanyag

A törökszentmiklósi Bethlen Gábor Református Általános Iskola és Óvoda 2014. február 20-án harmadik alkalommal rendezte meg a Wass Albert Országos Vers- és Prózamondó Versenyt. Kisvárdától Tatabányáig 23 településről 77 tanuló érkezett városunkba.

Az ünnepélyes templomi istentiszteleten, megnyitón és eredményhirdetésen megjelent Boldog István országgyűlési képviselő valamint Dr. Juhász Enikő városunk polgármestere. A vendégek és az zsűritagok között köszönthettük Barta József református lelkipásztort a holtmarosi Tulipán Árvaház vezetőjét, az erdélyi Gróf Czegei Wass Albert Alapítvány elnökét, Publik Antalt Svédországban élő előadóművészt, aki Wass Albert versének tolmácsolásával örvendeztette meg a hallgatóságot, továbbá Pörneki Andrást a Panoráma Világszövetség megyei elnökét és Kazinczy Istvánnét a Klébersberg Intézményfenntartó Központ vezetőjét.

A színvonalas versenyen a résztvevők öt korcsoportban bizonyították felkészültségüket.

A vendégek, a támogatók felajánlásának köszönhetően a zsűri a helyezetteken kívül különdíjjal is elismerte a kimagasló teljesítményeket.

Facebooktwitterpinterest
MENÜ