1. évfolyam projektnap

Az 1. évfolyam projektnapja

Első közös kirándulásunk

Településünk földrajzi helyzetéből adódóan közel vagyunk a kulturálódás iskolánk kívüli helyszínéhez, konkrétan a Szolnoki Szigligeti Színházhoz. Így nem nehéz vonzó színházi élményhez juttatni iskolánk alsó tagozatos tanulóit. Ráhangolódásként az előadás előtti napon Csukás Istvánnal ismerkedtek meg a gyerekek, majd Süsü a sárkány című mese rövid bemutatására került sor. A főbb szereplők megismerése után, az indulás előtti órában részleteket hallgattunk meg a meséből. Beszéltünk a színházi etikettről is. Az előadás előtt megnéztük a színház csodálatos épületét, sétáltunk a Tisza parton, s végigmentünk a Tiszavirág hídon is. A színházlátogatás a szóbeli megnyilvánulások és a rajzok alapján is egyértelműen tetszést aratott a tanulók körében. Az előadás után délután, a színházlátogatás élményeinek megörökítése történt rajzolással, s az élmények megbeszélésével. A színészek remek előadást nyújtottak, gyönyörűen énekeltek, és szép volt a ruhájuk. A díszlet csak úgy pompázott, érdekes volt látni, ahogy a szemünk előtt alakították a színpadot. Az egész előadás humoros volt, jókat nevettünk, nagyon jól éreztük magunkat. Egy csodálatos élménnyel lettünk gazdagabbak. A fantasztikus előadás, a csodálatos zene, a gyönyörű színház elvarázsolta a gyerekeket.

 

Az 1.a és 1.b osztály

Törökszentmiklós, 2017. 10. 18.

Az első évfolyam tanítói:

Polgárné Madarasi Zsuzsanna

Mrena Andrea

Kónya Józsefné

Facebooktwitterpinterest
MENÜ