Mikszáth vetélkedő a Móriczban

Mikszáth-vetélkedő

   A kisújszállási Móricz Zsigmond Gimnázium 2015 októberében ismét vetélkedőt hirdetett az általános iskolák 7-8. osztályos diákjai számára, ezúttal Mikszáth Kálmán halálának 105. évfordulója alkalmából. Iskolánk tanulói évek óta jól szerepelnek a gimnázium által szervezett irodalmi versenyeken. A vetélkedő első fordulójának megoldása után iskolánkból négy csapatot hívtak meg a döntőre, ahol a szervezők változatos módon igyekeztek megbizonyosodni a versenyzők ismereteiről.

  A feladatok között szerepeltek villámkérdések, szómagyarázat és szókereső feladatok valamint illusztráció készítése. A képkirakó megoldásához szerencsére is szüksége volt a csapatoknak. Végül képzeletbeli interjút kellett készíteni Mikszáth Kálmánnal.

Az eredmény a következő:

2. helyezett:

Pató Ákos

Török Anna

Ravasz Lili

Némety Mária Boglárka

3. helyezett:

Forgács Kata

Boda Lili

Kis Evelin

Tóth Ivett

4. helyezett:

Stummer Gyöngyvér

Nagy Rita

Török Hanna

Szécsi Lilla

6. helyezett:

Fekete Emese

Körmöndi Alíz

Beke Zsombor

Bohács Tamás

 

A csapatok a kisújszállási Bagaméri-szobornál:

Facebooktwitterpinterest
MENÜ