Versenyeredmények – 2016/17

 III. Nagykunsági Református Egyházmegyei

 Szépen helyesen író verseny

 A Kaszap Nagy István Református Általános Iskola Szépen helyesen író versenyt rendezett 1-2. osztályos tanulók részére. Évfolyamonként 3 tanuló nevezhetett.

1. helyezett:

Hornyik Luca Boglárka 1.a osztályos tanuló 

3. helyezett: 

Kovács Nóra 1. a osztályos tanuló

6. helyezett: 

Domán Anasztázia 1. a osztályos tanuló 

Felkészítő pedagógus: Nagy Brigitta

 Szívből gratulálunk mindhárom versenyzőnek! 

 


Megyei díjátadó ünnepség

 2017. május 16-án a Szolnoki Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett országos tanulmányi versenyek megyei fordulóinak helyezettjeit és felkészítő tanáraikat köszöntötték a Megyeháza dísztermében. Iskolánkból Szabó Szonja a Simonyi helyesírási verseny megyei fordulóján elért 1. helyezéséért, Nagy Tímea a területi „Szép magyar beszéd” versenyen elért 1., Boda Petra pedig a 3. helyezésért kapott meghívást az ünnepségre. Felkészítő tanáraik Sósné Kádár Marianna és Töltszékii Gyuláné.

 

 


Szent Johanna Gimi Országos Levelezős Verseny

Egy egész éven át tartó levelezős versenyen vett részt iskolánkból két csapat. A verseny témája: A Szent Johanna gimi egy nyolc részből (kilenc kötetből) felépülő ifjúságiregény-sorozat, melynek alkotója Leiner Laura magyar kortárs írónő. A versenyt a Zalakomári Művelődési ház írta ki levelezős formában. Kilenc forduló 100-100 pontos feladatlapját kellett megoldani az év folyamán. TESZT, „ki mondta” és minden alkalommal egy projekt munka tette próbára tanulóink kitartását. Munkájuknak meg is lett az eredménye, hiszen tisztességgel helytálltak ebben a maratoni küzdelemben. Az országból 373 csapat nevezett. „Teve club” csapatunk – Botlik Zsanett, Fekete Emese, Körmöndi Alíz – 45. helyen (951 ponttal); „kiszsiráfok” csapatunk – Baski Hajnalka, Mészáros Krisztina, Mrena Dorka – 66. helyen (938 ponttal) végzett. Az első helyen végzett csapat 983 pontot ért el.


 

A Tudásbajnokság megyei döntőjének eredményei

név

tantárgy

helyezés

felkészítő tanár

 

Balázs Máté 6.b

természetismeret

5. hely

Banáné Szőke Ilona

 

Baski Hajnalka 7.b

matematika

1. hely

Hevesi Tóth Gáborné

 

Bihari Bence 7.b

angol haladó

4. hely

Sajtósné Földes Katalin

 

Boda Petra 6.b

természetismeret

4. hely

Banáné Szőke Ilona

 

Boda Petra 6.b

történelem

5. hely

Szlovencsákné Kaszanyi Ilona

 

Csoma Boglárka Liliána 5.b

anyanyelv

4. hely

Töltszéki Gyuláné

 

Dobos Dániel László 4.b

anyanyelv

5. hely

Polgárné Madarasi Zsuzsanna

 

Dobos Dániel László 4.b

környezetismeret

1. hely

Polgárné Madarasi Zsuzsanna

országos döntőbe jutott

Farkas Róbert 1.b

matematika

2. hely

Patóné Kazinczy Mariann

 

Forgács Fanni3.b

irodalom, szövegértés

6. hely

Szabóné Tolmár Andrea

 

Mrena Dorka 7.b

irodalom

1. hely

Töltszéki Gyuláné

országos döntőbe

jutott

Mrena Dorka 7.b

történelem

2. hely

Szlovencsákné Kaszanyi Ilona

 

Náhóczki Rajmund 4.a

matematika

4. hely

Mrena Andrea

 

Sinka Lajos 3.b

környezetismeret

3. hely

Szabóné Tolmár Andrea

 

Szabó Vanda Zsófia 3.b

anyanyelv

4. hely

Szabóné Tolmár Andrea

 

Török Zsombor 5.b

matematika

1. hely

Hevesi Tóth Gáborné

országos döntőbe jutott

Vámosi Nagy Péter 7.b

történelem

3. hely

Szlovencsákné Kaszanyi Ilona

 

 

Szívből gratulálunk minden versenyzőnek!


 

 Angol verseny

 Április 22-én került sor a Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium ünnepi gálaműsorán a gimnázium által meghirdetett háromfordulós angol nyelvi verseny eredményhirdetésére. A versenyen angol nyelvi kompetenciákat, illetve országismereti tudást mérő feladatokat kellett a csapotoknak megoldani, a záró feladat a Föld napjához kapcsolódott, angol nyelvű környezetvédelmi plakátot kellett készíteni.

Iskolánk 8. b osztályos csapata 1. helyezést ért el, a csapat tagjai: 

Fekete Emese

Stummer Gyöngyvér

Bohács Tamás

Felkészítő tanáruk: Sósné Kádár Marianna

Szívből gratulálunk!

 


Országos Honismereti Tanulmányi Verseny

A verseny három fordulóból állt.

A tanulóknak történelemből, hon-és népismeretből, természetismeretből kellett feladatokat megoldaniuk.

Minden forduló 19 kérdést tartalmazott.

Helyezettek:

Vigh Sára Krisztina 5. b       megyei 5. helyezett

Négyesi Milán 6. a       megyei 4.helyezett (országos 16. helyezett)

Felkészítő tanár: Szlovencsákné Kaszanyi Ilona2017. március 24-én pénteken Fegyverneken a XXVI. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó megyei bemutatóján vett részt iskolánk diákszínpada a REFI-SZÍN. A Ludas Matyi projekt c. darabbal EZÜST MINŐSÍTÉST kaptak. Gratulálunk nekik!


Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny megyei fordulójának eredményei

Március 4-én került sor a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny megyei fordulójára Szolnokon, ahol iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

5. évfolyamon Szabó Szonja 1. helyezést ért el, felkészítője Sósné Kádár Marianna.

7. évfolyamon Kenyeres Emma 4. helyezést ért el, felkészítője Töltszéki Gyuláné.

8. évfolyamon Stummer Gyöngyvér 4. helyezést ért el, felkészítője Sósné Kádár Marianna.

Így Szonja képviselheti megyénk 5.-es diákjait a Kárpát-medencei döntőn Budapesten.

Szívből gratulálunk minden versenyzőnek!

 


 

Bendegúz Nyelvész megyei döntő

 

Március 17-én rendezték meg a Bendegúz Nyelvész nemzetközi anyanyelvi tanulmányi verseny megyei döntőjét Szolnokon. A versenyre ebben az évente közel 14 000 diák nevezett be az első fordulóra az országból, közülük az iskolai fordulón legjobban teljesítők kaptak meghívást a megyei fordulóra. Iskolánk tanulói a következő eredményt érték el:

 

Évfolyam

Tanuló

Helyezés

Felkészítő

1. évfolyam

Balázs Vince

5.

Patóné Kazinczy Mariann

1. évfolyam

Molnár Anna

5.

Patóné Kazinczy Mariann

3. évfolyam

Sinka Lajos

2.

Szabóné Tolmár Andrea

4. évfolyam

Náhóczki Rajmund

8.

Mrena Andrea

5. évfolyam

Tóth Petra

8.

Sósné Kádár Marianna

5. évfolyam

Vigh Sára

3.

Sósné Kádár Marianna

6. évfolyam

Boda Petra

5.

Töltszéki Gyuláné

8. évfolyam

Csernák Kinga

8.

Sósné Kádár Marianna

8. évfolyam

Bohács Tamás

4.

Sósné Kádár Marianna

 

 

 


 


XXVIII. ZRÍNYI ILONA MATEMATIKAVERSENY

 A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány az idei tanévben is megrendezte a Zrínyi Ilona kétfordulós (területi, országos) matematikaversenyt. A versenyt teszt formájában bonyolították le az ismert szabályok szerint. 

A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése volt. Az összeállított feladatsorokkal elsősorban a tanulók logikus gondolkodását mérték. Lehetőséget biztosítva arra, hogy az iskolák 2-12. osztályos tanulói összemérhessék matematikai tudásukat. 

A versenyen az iskolák 2-12. osztályos tanulói vehettek részt.

Eredmények:

3. hely:

Bihari Ábel Manó 6.b

12. hely:

Náhóczki Rajmund 4.a

15. hely:

Sinka Lajos Péter 3.b

 

 Szívből gratulálunk a versenyzőknek!

 


 „MÁTYÁS TUDÓSAI A KŐRÖSIBEN”

A Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a 2016/2017-es tanévben is megrendezte immáron 36. alkalommal a MÁTYÁS TUDÓSAI tehetséggondozó megyei versenyét.

„MÁTYÁS KIS NYELVÉSZEI” egyéni, anyanyelvi versenyen a megye 3-4. osztályos általános iskolai tanulói vettek részt, melynek célja a tanulók anyanyelvi tehetségének kibontakoztatása volt. Minden általános iskola korosztályonként egy tanulót nevezhetett a versenyre. Az anyanyelvi versenyen írásbeli feladatlap megoldásával mérték össze tudásukat a tanulók.

A versenyen

Ollé Kincső 3. b osztályos tanuló 2. helyezést,

Dobos Dániel 4. b osztályos tanuló 6. helyezést ért el.

 

Felkészítők: Szabóné Tolmár Andrea, Polgárné Madarasi Zsuzsanna

Szívből gratulálunk a versenyzőknek!

 


Bercsényi Napok

Reformkor Magyarországon

 Játékos vetélkedő

A vetélkedő a magyar irodalom, magyar nyelv és történelem tantárgyakat érintette, és a diákok által már elsajátított ismeretekre épített. 

2. hely

Körmöndi Aliz 8.b 

Török Hanna 8.b

Szécsi Pál 8.b

 

 Felkészítők: Sósné Kádár Mariann, Szlovencsákné Kaszanyi Ilona

 

MEGYEI ANGOL VERSENY

6. OSZTÁLYOS TANULÓK SZÁMÁRA

A verseny jellege: egyéni – angol nyelvi szépkiejtési verseny.

A versenyen egy szabadon választott prózát kellett előadni könyv nélkül, majd rövid felkészülés után a helyszínen kapott prózai szöveg felolvasása volt a feladat.

 1. hely

 Lékó Renáta 6.b

2. hely

 Fejes Dominika 6. b

 4. hely

Purkald Panna 6. b

Felkészítők: Benczúr Barbara, Sósné Kádár Mariann 

 

KOMPLEX TERMÉSZETTUDOMÁNYI CSAPATVERSENY

(biológia, fizika, földrajz, kémia)

A verseny az általános iskolák megfelelő évfolyamainak, biológia, kémia, fizika és földrajz tantárgyainak anyagát fogta át.
Előzetes feladatként a csapatok egy 3-5 perces előadást készítettek egy szabadon választott kísérletről, jelenségről. A versenyen a kiselőadás bemutatása után a víz, a csillagászat témaköréhez és a látott fizikai és kémiai kísérletekhez kapcsolódó feladatokat oldottak meg.
2. hely

Beke Zsombor 8. b
Stummer Gyöngyvér 8. b
Pethő Bence 8. b
Szécsi Lilla 8. b

Felkészítők: Rédainé Csipes Erzsébet, Simonné Gulyás Ilona, Banáné Szőke Ilona 

 

 

INFORMATIKA VERSENY

A tanulóknak egy animációt kellett létrehozni. Az animációk témája az állatok mozgása. Feltétel volt, hogy legalább 10 képkockából álljon.

2. hely

Bohács Tamás 8.b

Felkészítők: Szlankó Tibor, D Szabó Zoltán

  

MATEMATIKA VERSENY

A versenyen a környékbeli iskolák 5-8. osztályos tanulói mérhették össze matematikai tudásukat.

A feladatok szövege után öt lehetséges válasz közül kellett kiválasztani az egy a helyeset.

1. hely

Baski Hajnalka 7. b

2. hely

Bohács Tamás 8. b

3. hely

Nagy Tímea 5. b

Felkészítők: Hevesi Tóth Gáborné, Rédainé Csipes Erzsébet

 

 

 

KI MIT TUD?

 3. hely

 Körmöndi Aliz 8. b

 

 

Felkészítő: Sósné Kádár Mariann

Szívből gratulálunk minden versenyzőnek!


 

XV. Teleki Területi Történelemverseny 

Február 27-én került sor a XV. Teleki Területi Történelemverseny szóbeli fordulójára, Mezőtúron. A szóbeli versenyt – ahová három megye tíz legjobb csapatát hívták be – két írásbeli forduló előzte meg.

Iskolánkat Légrádi Márton és Szabó Dávid 7.b osztályos tanulók képviselték, akik területi IV. helyezést értek el. A tanulóknak a magyar történelem 1437-1568 közötti időszakából összeállított tízfordulós megmérettetésen kellett számot adni a tudásukból.

 Felkészítő tanár: Szlovencsákné Kaszanyi Ilona

 

 

 


 

Szép Magyar Beszéd verseny területi fordulója

 

2017. 02. 06-án rendezték a Szép Magyar Beszéd verseny területi fordulóját Szolnokon. A verseny két fordulóból állt, egy szabadon választott és egy kötelező szöveget kellett a versenyzőknek értő és értető olvasással, igényes magyar beszéddel bemutatni. A következő eredményt érték el tanulóink: 

II. kategória (7 – 8. évfolyam): 

6. helyezett: Mrena Dorka 7. b, Felkészítő: Töltszéki Gyuláné 

5. helyezett: Beke Zsombor  8. b, Felkészítő: Sósné Kádár Marianna 

I. kategória  (5 – 6. évfolyam): 

3. helyezett: Boda Petra 6. b, Felkészítő: Töltszéki Gyuláné 

1. helyezett:  Nagy Tímea 5. b, Felkészítő: Sósné Kádár Marianna 


 

Bolyai Anyanyelvi Verseny – országos döntő eredménye 

A Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen az ország egész területéről évente több mint 25 000 diák vesz részt. A megyei és a budapesti fordulók legjobbjai kapnak meghívást az országos döntőre, melyre ebben az évben december 10-én került sor Budapesten.  A versenyen a tanulók számot adtak anyanyelvi, irodalmi ismereteikről, a feladatok megoldásához logikára, tájékozottságra és olvasottságra is szükség volt, valamint egy szabadon választott jelenetet is elő kellett adniuk.

A 8.b NyelvÉSZEK csapata 10. helyezést ért el. 

Csapattagok: 

Beke Zsombor
Bohács Tamás
Stummer Gyöngyvér
Szécsi Pál Gábor
 

Felkészítő tanár: Sósné Kádár Marianna


 

 

 

  

ADVENTI DICSÉRETÉNEKLŐ VERSENY 

„A Krisztusnak beszéde lakozzék tibennetek gazdagon, minden bölcsességben; tanítván és intvén egymást zsoltárokkal, dicséretekkel, lelki énekekkel, hálával zengedezvén a ti szívetekben az Úrnak.” 

(Kol 3,16) 

Az idei tanév három hetes adventi projektjének keretein belül került megrendezésre 2016. december 7-én, szerdán az adventi dicséreténeklő verseny. Az idei alkalom különlegessége volt, hogy a Református Nőszövetség látta vendégül a versenyző gyerekeket gyülekezeti termünkben. Tanulóink egyénileg és csoportosan is dicsőítették Istent. A verseny izgalma után szeretetvendégségben lehetett részünk. A Nőszövetség finom mézeskalácsát és teáját fogyasztva meghitt együttlétnek lehettünk részesei.  Az első osztályos versenyzők, akik először vettek részt dicséreténeklő versenyen könyvjutalmat kaptak. SOLI DEO GLORIA! Köszönjük Szabóné Csökmei Edit Nagytiszteletű Asszonynak és a Református Nőszövetségünknek e lélekemelő alkalmat. 

Helyezettek: 

1.2. korcsoport:  

I. MOLNÁR ANNA 1.b osztályos tanuló 

II. FARKAS KIRA ÁGNES 2.a osztályos tanuló 

III. KISS VIRÁG 2.b osztályos tanuló 

2         különdíj:  

1.       BATA TÍMEA, PINTÉR BARBARA, PLJESOVSZKI ALEXANDRA, VARGA LILI 1.b osztályos tanulók 

2.       BALÁZS VINCE, CS. TÓTH OLIVÉR, DORKA ÁDÁM, FARKAS RÓBERT 1.b osztályos tanulók 

3.4. korcsoport: egyéni kategória: 

I. TOLVAJ BENEDEK 3.a  osztályos tanuló 

II. ANGYAL LORA ZSÓFIA 3.a  osztályos tanuló 

III. VIZKELETI HENRIETTA 3.b osztályos tanuló 

3.4. korcsoport duett kategória: 

I.FORGÁCS FANNI, KECSŐ ADRIENN 3.b osztályos tanulók 

II. KÁNYA RÉKA, KOVÁCS REGINA 4.b osztályos tanulók 

III. SUKI ANASZTÁZIA, BALOG ELIZA 3.a osztályos tanulók 

KÜLÖNDÍJ:KOVÁCS MILÁN 4.a osztályos tanuló


 

 


 

Bolyai Anyanyelvi Verseny – megyei forduló eredményei

2016. november 25-én került sor a szolnoki Galériában a Bolyai Anyanyelvi Verseny megyei fordulójának eredményhirdetésére. A verseny mottója: “Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.” A csapattagoknak közösen kellett megoldaniuk anyanyelvi és irodalmi feladatokat, ahol logikára, tájékozottságra, olvasottságra is szükség volt.

Eredményeink:

3. évfolyam:

2. hely Nyelvtörők-Bethlen csapata: 

Bognár Barbara 

Csőke Bertalan 

Forgács Fanni 

Sinka Lajos Péter 

Felkészítő: Szabóné Tolmár Andrea

 

5. évfolyam:

2. hely Csapatnév: Harcos mókusok

1. diák: Cubra Daniella 

2. diák: Kecső Hajnalka 

3. diák: Nagy Tímea 

4. diák: Vona Zsófia 

Felkészítő tanár: Sósné Kádár Marianna

 

7. évfolyam:

5. hely Csapatnév: Zöldségek

1. diák: Cubra Alexandra 

2. diák: Kenyeres Emma 

3. diák: Kis Jázmin 

4. diák: Mrena Dorka 

Felkészítő tanár: Töltszéki Gyuláné

8. évfolyam:

1. hely  Csapatnév: NyelvÉSZEK

1. diák: Beke Zsombor 

2. diák: Bohács Tamás 

3. diák: Stummer Gyöngyvér 

4. diák: Szécsi Pál Gábor 

Felkészítő tanár: Sósné Kádár Marianna


ŐK KÉPVISELIK MEGYÉNKET A DECEMBER 10-I BUDAPESTI ORSZÁGOS DÖNTŐN! 


 

Magyarországi Református Általános Iskolák Országos Mesemondó, Meseíró, Kézműves és Szépíró Találkozója Tiszakécske

A mesemondó versenyen, 29 iskola 287 diákja vett részt.

3. helyezett lett:

Kállai Amira Lia 1. b              Felkészítő: Patóné Patóné Kazinczy Mariann

Cs. Tóth Rebeka 4. a              Felkészítő: Mrena Andrea

Szívből gratulálunk mindkét versenyzőnek!

Ugyanezen a versenyen a Meseíró kategóriában

Pethő Bence 8. b osztályos tanuló

3. helyezést ért el!

Szeretettel gratulálunk!

 


 

A Bethlen sikere Mezőtúron

A Mezőtúri Református Kollégium hagyományosan októberben a reformáció hónapjában rendezi meg az általános iskolák 7-8. osztályos tanulói számára a „Ne hagyjátok a templomot, a templomot s az iskolát” c. egyházmegyei egyháztörténeti vetélkedőt. Iskolánkat öt csapat képviselte a rangos megmérettetésen. A verseny témája természetesen a reformáció volt. A tanulók részletesen foglalkoztak Luther, Kálvin életén túl a magyar reformációval valamint reformátoraink; Károli Gáspár, Huszár Gál, Dévai Bíró Mátyás, Sztárai Mihály munkásságával. A protestáns fejedelmek; Bocskai István, Bethlen Gábor, I. Rákóczi György vallásszabadságért folytatott küzdelmeivel. Lorántffy Zsuzsanna és Árva Bethlen Kata életével. Az életrajzi adatokon túl a gyermekeink bepillantást nyertek a XVI. századi emberek életébe, megismerkedtek a történelmi háttérrel, a reformáció énekeivel. Az alapos felkészülésnek köszönhetően az első három helyen végeztek a következő tanulók:

I. Szécsi Pál, Bohács Tamás, Stummer Gyöngyvér 8. b

II. Beke Zsombor, Fekete Emese, Körmöndi Alíz 8. b

III. Mrena Dorka, Cubra Alexandra, Kis Jázmin 7. b

Tanulóinknak sok szeretettel gratulálunk!

Rácz Péterné

felkészítő tanár

 

 

 


 

Bolyai Csapatverseny

“Az igazat érteni, a szépet érezni, a jót gyakorolni kell.”

A Bolyai Matematika Csapatverseny középiskolai tanárok kezdeményezésére, először 2004 őszén került megrendezésre Budapest több kerületében, 5-8. osztályos diákok évfolyamonként szerveződő 4 fős csapatai számára. A következő években a főváros további körzetei és vidéki megyék, valamint a 3-4. osztályosok is csatlakoztak.

2016/2017. tanévben a versenyt az egész ország, valamint Kovászna, Hargita, Bihar és Kolozs megye területén is meghirdették, 3-8. osztályos tanulók évfolyamonkénti 4 fős csapatainak, megyei/körzeti írásbeli forduló, majd döntő formájában.

A verseny célja: Segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Lehetőséget teremtve arra, hogy átéljék az együttgondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat.

A versenyen 13 feleletválasztós és 1 írásbeli kidolgozást igénylő feladatot kellett megoldani. A teljes munkaidő minden évfolyamon 60 perc volt.

 

A Bolyai Matematika Verseny megyei fordulóján 46 csapat közül 4. helyezést ért el a 4. évfolyam csapata:

Négyzetek:

Náhóczki Rajmund 4. a

Varró Zoltán 4. a.

Halász Frigyes 4. b

Kissó Imre 4. b

Felkészítők:

Pappné Tóth Ilona

Mrena Andrea

Polgárné Madarasi Zsuzsanna

 

A Bolyai Matematika Verseny megyei fordulóján 51 csapat közül 6. helyezést ért el a 7. évfolyam csapata.

Bethlenesek:

Bihari Bence

Korpás Kristóf

Szabó Dávid

Vámosi Nagy Péter

Felkészítő:

H. Tóth Gáborné

Mindannyiuknak szívből gratulálunk!


„Őszirózsa” természetvédelmi vetélkedő Dévaványa

2016 október 3.

 

A versenyen első helyezést ért el a „pákÁSZOK” csapata

 

A csapat tagjai:           Beke Zsombor 8. b

                                   Stummer Gyöngyvér 8. b

                                   Török Hanna 8. b

 

A verseny a korábbi évekhez hasonlóan a természettel kapcsolatos tájékozottságot kérte számon, melyhez előzetesen ismereteket nyújtott. Így fontos szerep jutott a megismerőképességeknek, hiszen a figyelem, az emlékezet, a jegyzetelési technikák magas színvonala tette lehetővé, hogy tanulóink voltak a legjobbak. A verseny témája volt; hazai emlős állatok jellemzése, állatnyomok felismerése, őshonos magyar háziállataink, bolygók és csillagképek, élőlényeink régies elnevezése, a Nagy-Sárrét világa, a denevérek és természetesen a túzok jellemzése. Ügyességi feladatok oldották a verseny izgalmát; horgászat, célbadobás. Bár az időjárás nem volt kegyes hozzánk, mégis szép nap volt, köszönet a szervezőknek.

Tanulóink kiváló szerepléséért köszönet jár

 

Banáné Szőke Ilona

felkészítő tanár

Bercsényi Napok

Reformkor Magyarországon

Játékos vetélkedő

A vetélkedő a magyar irodalom, magyar nyelv és történelem tantárgyakat érintette, és a diákok által már elsajátított ismeretekre épített.

2. hely

Körmöndi Aliz 8.b

Török Hanna 8.b

Szécsi Pál 8.b

Facebooktwitterpinterest
MENÜ