„Őszirózsa” természetvédelmi vetélkedő Dévaványa

„Őszirózsa” természetvédelmi vetélkedő Dévaványa

2015 október 2.

A versenyen első helyezést ért el a „lila kecskék” csapata

A csapat tagjai:

Beke Zsombor 7. b

Stummer Gyöngyvér 7. b

Török Hanna 7. b

A verseny a korábbi évekhez hasonlóan a természettel kapcsolatos tájékozottságot kérte számon, melyhez előzetesen ismereteket nyújtott. Így fontos szerep jutott a megismerőképességeknek, hiszen a figyelem, az emlékezet, a jegyzetelési technikák magas színvonala tette lehetővé, hogy tanulóink voltak a legjobbak. A verseny témája volt; állatnyomok felismerése, fatörzs szeletekből fafajok azonosítása, jellemzőinek szétválogatása, a fényszennyezés problémáinak megértése, Dr Sterbetz István életművének megismerése, az ösztörü jelentésének, formagazdagságának elsajátítása és természetesen a Réhelyi Látogatóközpont jellegzetes madarának, a túzoknak a megtekintése, jellemzőinek összegyűjtése. Játékos feladatként papírból kivágott denevérek összegyűjtése volt a feladat, melyeket fűben, fákon, bokrok között kellett megkeresni.

Értékes szép napot tölthettünk eredményesen Dévaványán, elismerés tanulóinknak.

Banáné Szőke Ilona

felkészítő tanár

Facebooktwitterpinterest
MENÜ