Wass Albert – 2015, eredmények
IV. WASS ALBERT ORSZÁGOS VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY
2015. február 23. Törökszentmiklós, Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda
„Adjatok hálát a szeretetért és a jóságért, mely kincsek fölmérhetetlen mennyiségben állnak rendelkezésetekre, és mennél többen használtok belőlük, mennél többet osztogattok szét, annál bővebben kamatoznak számotokra, annál gazdagabbak vagytok. ”
Wass Albert
2010. június 7-én, Győrfi Sándor alkotását, 2,5 millió forintértékben megvalósult szobrot avatott a Törökszentmiklósi Református egyházközség, és városunk lakosai. Wass Albert szobor a református templom árnyékában, annak mintegy védelme alatt áll. Az erdélyi születésű Wass Albertet élete derekán hazájától és szülőföldjétől távol száműzetésbe kényszerítette a politika, de még így is a magyar egyetemes kultúra terjesztésében örökkön élő érdemeket szerzett. Az erdélyi író műveiből az áradó hazaszeretetet érezzük. Aki ezt megtanulja, közelebb kerül Istenhez, s aki közelebb került Istenhez, szorosabb kapcsolatot ápol embertársaival is:
„Segítsétek egymást, magyarok, fogjatok össze, magyarok… szeressétek egymást, magyarok!” /Wass Albert/
Ehhez a szép eszméhez csatlakozott a Bethlen Gábor Református Általános Iskola is 2011-ben, és útjára indította a Wass Albert Országos Vers- és Prózamondó Versenyt. Idén, negyedeik alkalommal 2015.február 25-én került megrendezésre, immáron hagyományt teremtve. Egyre nagyobb érdeklődésnek örvend a rendezvény: 28 településről,30 általános iskola diákjai versenyeztek, (határon túlról 2 iskola). 7 kategóriában mutatták be az író műveit,120 gyermek mérettetett meg.
A rendezvény ünnepélyes megnyitóval kezdődött 10 órakor történelmi Templomunkban. Ünnepi Istentiszteleten Bartha József holtmarosi lelkész, a Czegei Wass Alapítvány elnöke hirdetett igét, majd Tomanek Gábor színművész és iskolánk tanulóinak műsorát hallgattuk meg, majd a Wass Albert szobrot koszorúztuk meg.. Az ünnepi hangulatot Wesztergám Miklós tárogatóművész előadása és Nagy Rajmund kántortanár éneke teremtette meg, majd megkezdődtek a versenyek. Vendégeink, zsűritagjaink, a felkészítő tanárok, és a versenyző gyermekek is ajándékot, kedves kis emléket kaptak tőlünk. Minden iskola a hagyományos vackor almát vihette haza, amely Mile Ibolya keramikus alkotása.
Zsűri elnökök voltak: Egri Judit közoktatási szakértő, Bartha József lelkész, Zetényi Csukás Ferenc, publicista,író, Dr Lázárné Bartha Ildikó drámapedagógus, Tajta Csabáné drámapedagógus, Publik Antal szavalóművész és Tomanek Gábor színművész.
Film a vetélkedőről a link mögött: https://www.youtube.com/watch?v=OFzZ6ZtfbVI
Képek megtekinthetőek a GALÉRIÁBAN ITT –>
IV. országos Wass Albert Vers-és prózamondó Verseny eredményei
1-2. évfolyam
1. Kele Bálint – Székely József Református Általános Iskola, Szentmártonkáta
2.Újvári Sára Anna – Jókai Mór Református Általános Iskola, Nyíregyháza
3. Fehér Attila – Kunhegyesi Református Általános Iskola, Kunhegyes
3. évfolyam
1. Szabó Nándor – Képes Géza Általános Iskola, Mátészalka
2. Babcsányi Panna – Benkő István Református Általános Iskola, Budapest
3. Kecső Hajnalka – Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda, Törökszentmiklós
4. évfolyam
1. Szekeres Adrienn- Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda, Törökszentmiklós
2. Szabó Áron Timóteus – Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola Uszódi Benedek Péter Általános Iskolája, Uszód
3. Csintalan Petra – Teichmann Vilmos Általános Iskola, Kisvárda
5. évfolyam
1. Mrena Dorka – Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda, Törökszentmiklós
2. Szindey Nikoletta Kiara – Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola, Kisújszállás
3. Fejes Blanka – Székely József Református Általános Iskola, Szentmártonkáta
6. évfolyam
1. Újvári Marcell – Jókai Mór Református Általános Iskola, Nyíregyháza
2. Kovács Balázs Olivér – Benkő István Református Általános Iskola, Budapest
3. Lajsz Keve- Nyírbátori Református Általános Iskola, Nyírbátor
7. évfolyam
1. Tóth Olivér – Papp Bertalan, Ószőlői Általános Iskola, Tiszaföldvár
2. Hamar Dávid – Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Tatabánya
3. Dankó Boglárka – Képes Géza Általános Iskola, Mátészalka
8. évfolyam
1. Póti Eszter – Képes Géza Általános Iskola, Mátészalka
2. Sándor Mariann – Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Törökszentmiklós
3. Fehér Natália – Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda, Törökszentmiklós
Nagy szeretettel gratulálunk a helyezetteknek és felkészítő tanáraiknak! Életükre, munkájukra Isten gazdag áldását kérjük!
Virágné Katona Zsuzsanna
igazgató
Részletes eredménylista (alsó tagozat):
Korcsoport | Név | Iskola | Város | ||||
1. | 1-2.évf. | Kele Bálint | Székely József Református Általános Iskola | Szentmártonkáta | |||
2. | 1-2.évf. | Újvári Sára Anna | Jókai Mór Református Általános Iskola | Nyíregyháza | |||
3. | 1-2.évf. | Fehér Attila | Kunhegyesi Református Általános Iskola | Kunhegyes | |||
4. | 1-2.évf. | Ferenczi András | Válaszúti Szakképző Iskola | Erdély | |||
4. | 1-2.évf. | Zoltán Andrea | Válaszúti Szakképző Iskola | Erdély | |||
4. | 1-2.évf. | Somogyi Vencel | Jókai Mór Református Általános Iskola | Nyíregyháza | |||
4. | 1-2.évf. | Kozics Luca | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
4. | 1-2.évf. | Palotai Vivien | BP-FRK Julianna Általános Iskola | Budapeset | |||
5. | 1-2.évf. | Szolyák Luca | BP-FRK Julianna Általános Iskola | Budapeset | |||
5. | 1-2.évf. | Mrena Milán | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
5. | 1-2.évf. | Fábián Dániel | Benkő István Református Általános Iskola | Budapeset | |||
5. | 1-2.évf. | Bartucz Benjámin | Székely József Református Általános Iskola | Szentmártonkáta | |||
6. | 1-2.évf. | Witt Csilla | Kunhegyesi Református Általáno Iskola | Kunhegyes | |||
7. | 1-2.évf. | Gyöngy Levente | Bán Zsigmond Református Általános Iskola | Tiszafüred | |||
7. | 1-2.évf. | Dobár Ferenc Márk | Hunyadi Mátyás Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
Különdíj | Kovács-Barta Margaréta | Kisvárda | |||||
1. | 3. évf. | Szabó Nándor | Képes Géza Általános Iskola | Mátészalka | |||
2. | 3. évf. | Babcsányi Panna | Benkő István Református Általános Iskola | Budapest | |||
3. | 3. évf. | Kecső Hajnalka | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
4. | 3. évf. | Lipcsei Emese | Magvető Református Általános Iskola | Gyula | |||
4. | 3. évf. | Tatár Levente János | Kaszap Nagy István Református Általános Iskola | Túrkeve | |||
5. | 3. évf. | Kiss László József | Kaszap Nagy István Református Általános Iskola | Túrkeve | |||
5. | 3. évf. | Horváth Írisz | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
6. | 3. évf. | Nagy Lilla | Kunhegyesi Református Általános Iskola | Kunhegyes | |||
6. | 3. évf. | Módi Bernadett | Válaszúti Szakképző Iskola | Erdély | |||
7. | 3. évf. | Gere Zsófia | Jókai Mór Református Általános Iskola | Nyíregyháza | |||
7. | 3. évf. | Hegedűs Anna | BP-FRK Julianna Általános Iskola | Budapest | |||
1. | 4. évf. | Szekeres Adrienn | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
2. | 4. évf. | Szabó Áron Timóteus | Kalocsai Fényi Gyula Általános Iskola Uszódi Benedek Péter Általános Iskolája | Uszód | |||
3. | 4. évf. | Csintalan Petra | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
4. | 4. évf. | Bíró Lilla Édua | Karcagi Nagykun Református Általános Iskola | Karcag | |||
4. | 4. évf. | Király Dorottya | BP-FRK Julianna Általános Iskola | Budapest | |||
5. | 4. évf. | Amschl Eszter Zoé | Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI | Tatabánya | |||
6. | 4. évf. | Varjasi Vivien | Képes Géza Általános Iskola | Mátészalka | |||
7. | 4. évf. | Harsányi Boglárka | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
8. | 4. évf. | Szűcs Lili | Képes Géza Általános Iskola | Mátészalka | |||
9. | 4. évf. | Kaszab Kata Korinna | Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI | Tatabánya | |||
9. | 4. évf. | Szászi József | Orczy Anna Általános Iskola | Fegyvernek | |||
9. | 4. évf. | Kálmán Veronika | Kunmadarasi Református Általános Iskola | Kunmadaras | |||
9. | 4. évf. | Hajdu Szilárd | Karcagi Nagykun Református Általános Iskola | Karcag | |||
10. | 4. évf. | Juhász Eszter | Jókai Mór Református Általános Iskola | Nyíregyháza | |||
10. | 4. évf. | Acsai Zsófia | Kunmadarasi Református Általános Iskola | Kunmadaras | |||
11. | 4. évf. | Varga Balázs | Székely József Református Általános Iskola | Szentmártonkáta | |||
11. | 4. évf. | Mészáros Orsolya | Kunhegyesi Református Általános Iskola | Kunhegyes | |||
11. | 4. évf. | Kugler Szabolcs | Kis Bálint Református Általános Iskola | Vésztő |
Részletes eredménylista (felső tagozat):
Korcsoport | Név | Iskola | Város | ||||
1. | 5. évf. | Mrena Dorka | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
2. | 5. évf. | Szindey Nikoletta Kiara | Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola | Kisújszállás | |||
3. | 5. évf. | Fejes Blanka | Székely József Református Általános Iskola | Szentmártonkáta | |||
4. Különdíj | 5. évf. | Rácz Péter | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
4. | 5. évf. | Székács Márk | Magvető Református Általános Iskola | Gyula | |||
5. | 5. évf. | Kovács Petra | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
5. | 5. évf. | Németh Tamás | Hunyadi Mátlyás Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
5. | 5. évf. | Ster Petra | Jókai Mór Református Általános Iskola | Nyíregyháza | |||
5. | 5. évf. | Sipos Viktória Ivett | Karcagi Nagykun Református Általános Iskola | Karcag | |||
6. | 5. évf. | Tóth Nóra | Általános Iskola | Mosonszolnok | |||
6. Különdíj | 5. évf. | Kovács Noémi | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
7. | 5. évf. | Farkas Édua | Székely József Református Általános Iskola | Szentmártonkáta | |||
7. Különdíj | 5. évf. | Katona Réka | Lorántffy Zsuzsanna Református Általános Iskola | Kaposvár | |||
1. | 6. évf. | Újvári Marcell | Jókai Mór Református Általános Iskola | Nyíregyháza | |||
2. | 6. évf. | Kovács Balázs Olivér | Benkő István Református Általános Iskola | Budapest | |||
3. | 6. évf. | Lajsz Keve | Nyírbátori Református Általános Iskola | Nyírbátor | |||
4. Különdíj | 6. évf. | Fodor Gvendolin | Nyírbátori Református Általános Iskola | Nyírbátor | |||
5. Különdíj | 6. évf. | Putyora Dóra | Karcagi Nagykun Református Általános Iskola | Karcag | |||
6. Különdíj | 6. évf. | Beke Zsombor | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
7. | 6. évf. | Pölcz Krisztina | Lorántffy Zsuzsanna Református Általános Iskola | Kaposvár | |||
8. | 6. évf. | Lévai Friderika | Kis Bálint Református Általános Iskola | Vésztő | |||
8. | 6. évf. | Berecz Dóra | Balmazújvárosi Református Általános Iskola | Balmazújváros | |||
8. | 6. évf. | Demeter Nóra | Kunmadarasi Református Általános Iskola | Kunmadaras | |||
8. | 6. évf. | Harsányi Márk | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
9. Különdíj | 6. évf. | Zsekán Tímea | Válaszúti Szakképző Iskola | Erdély | |||
10. | 6. évf. | Pinczés Fanni | Balmazújvárosi Református Általános Iskola | Balmazújváros | |||
11. | 6. évf. | Jámbor Alexandra | Kis Bálint Református Általános Iskola | Vésztő | |||
1. | 7. évf. | Tóth Olivér | Papp Bertalan Ószőlői Általános Iskola | Tiszaföldvár | |||
2. | 7. évf. | Hamar Dávid | Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI | Tatabánya | |||
3. | 7. évf. | Dankó Boglárka | Képes Géza Általános Iskola | Mátészalka | |||
4. Különdíj | 7. évf. | Balley Ingrid | Petőfi Sándor Általános Iskola | Hajdújárás | |||
5. Különdíj | 7. évf. | Forgács Kata | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
6. | 7. évf. | Lakatos Nóra | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
7. | 7. évf. | Bóla Éva | Lorántffy Zsuzsanna Református Általános Iskola | Kaposvár | |||
8. | 7. évf. | Péter Ingrid Fanni | Jókai Mór Református Általános Iskola | Nyíregyháza | |||
8. | 7. évf. | Pelyvás Gergő | Jókai Mór Református Általános Iskola | Nyíregyháza | |||
9. | 7. évf. | Hodos Éva | Kunmadarasi Református Általános Iskola | Kunmadaras | |||
1. | 8. évf. | Póti Eszter | Képes Géza Általános Iskola | Mátészalka | |||
2. | 8. évf. | Sándor Mariann | Hunyadi Mátlyás Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
3. | 8. évf. | Fehér Natália | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
4. | 8. évf. | Somogyi Gréta | Kunhegyesi Református Általános Iskola | Kunhegyes | |||
4. Különdíj | 8. évf. | Kiss Bálint | Kis Bálint Református Általános Iskola | Vésztő | |||
5. Különdíj | 8. évf. | Balogh Erika | Balmazújvárosi Református Általános Iskola | Balmazújváros | |||
5. Különdíj | 8. évf. | Tóth Sarolta | Fényi Gyula Általános Iskola Belvárosi Általános Iskolája | Kalocsa | |||
6. | 8. évf. | Kovács Alexandra | Teichmann Vilmos Általános Iskola | Kisvárda | |||
7. | 8. évf. | Nádházi Mónika | Mezőtúri Református Kollégium Általános Iskolája | Mezőtúr | |||
8. | 8. évf. | Juhász Bianka Babett | Karcagi Nagykun Református Általános Iskola | Karcag | |||
9. | 8. évf. | Szabó Mirjam Noémi | Fényi Gyula Általános Iskola Belvárosi Általános Iskolája | Kalocsa | |||
9. | 8. évf. | Szabó Henrik Attila | Mezőtúri Református Kollégium Általános Iskolája | Mezőtúr | |||
10. | 8. évf. | Fórizs Nóra | Bethlen Gábor Református Általános Iskola | Törökszentmiklós | |||
10. | 8. évf. | Vatai Viktória | Karcagi Nagykun Református Általános Iskola | Karcag | |||
11. | 8. évf. | Bendő Bernadett Erika | Papp Bertalan Ószőlői Általános Iskola | Tiszaföldvár | |||
11. | 8. évf. | Ecsedi Hanna | Balmazújvárosi Református Általános Iskola | Balmazújváros | |||
12. | 8. évf. | Nepp Ágnes | Lorántffy Zsuzsanna Református Általános Iskola | Kaposvár | |||
13. | 8. évf. | Vincze-Pál Alexandra | Székely József Református Általános Iskola | Szentmártonkáta |