Tudástranszfer fórum

“Nem elég elindulni,
de mást is hívni kell!
S csak az hívjon magával,
aki vezetni mer!”

/Váci Mihály/

A fenti idézetet is választhatta volna mottójául iskolánk a március 4-én megrendezett Tudástranszfer Fórum számára, hiszen intézményünk immár több mint negyed évszázada tűzte zászlójára a tehetséges tanulók fejlesztésének ügyét. A hazai általános iskolák között elsőként Törökszentmiklóson ébredt igény egy korszerű, többszintű tehetségfejlesztő program megalkotására, amely 1987-ben indult, azóta is töretlen útjára. A tehetségek gondozására kidolgozott komplex program eredményességét számos siker és elismerés is bizonyítja. Többek között az, hogy akkreditált kiváló tehetségpontként működhetünk. Ez az elismerés pedig arra ösztönöz bennünket, hogy a tehetséggondozás ügyét felkarolni igyekvő intézményeknek lehetőséget biztosítsunk a témában megszerzett tudásunk, tapasztalataink átadására. Erre kiváló alkalmat teremtett a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (MATEHETSZ) gondozásában megvalósuló „Tehetséghidak Program”. Az Új Széchenyi Terv részeként létrejövő projekt fontos elemei a Tudástranszfer Fórumok, amelyek elsődleges célja a tehetséggondozásban megszerzett tudástartalmak cseréje, valamint a tehetségsegítő szervezetek közötti együttműködés előmozdítása. A program létrejöttében a Debreceni Egyetem munkatársai is szerepet vállaltak. Turmezeyné Dr. Heller Erika az esemény facilitátoraként, míg Dr. Balogh László díszvendégként járultak hozzá a fórum sikeres lebonyolításához. A résztvevők a Tehetséghidak programról ( Turmezeyné Dr. Heller Erika), valamint a Tehetségpontok létrehozásának módjáról (Répási Éva) hallhattak rövid előadást. Ezt követően a hozzánk ellátogatók megismerkedhettek még az iskolánkban működő Kéttanítós modellel (Pappné Tóth Ilona), a tehetséggondozós osztályok számára kidolgozott komplex modulrendszerrel (Banáné Szőke Ilona), valamint az Olvasóvá nevelés iskolai programjával (Töltszéki Gyuláné).

Facebooktwitterpinterest
MENÜ